Právě si prohlížíte: Nabídka » LED a indukční osvětlení »info@optimal-energy.cz

Kontaktní formulář

Položky označené (*) jsou povinné.
Newsletter

Mám zájem dostávat e-mailem zprávy o novinkách a akcích Optimal Energy.

LED a indukční osvětlení

Light-Emitting Diode

LED, neboli Light-Emitting Diode, je technologie osvětlení založená na polovodičových diodách vyzařujících světlo. Jako hlavní výhoda LED diod se uvádí jejich nízká spotřeba. Jejich výhod je však mnohem více:
  • V podstatě okamžitý náběh do plného výkonu.
  • Možnost častého zapínání/vypínání.
  • Minimální tepelné emise - pracovní teplota kolem 60 °C.
  • Možnost vícebarevných světel.
  • Vysoká odolnost vůči poškození.
  • Malé rozměry.
  • Velká účinnost.

Porovnání náhrad za klasické žárovky

Klasická žárovka (W)1525406075100
Halogenová žárovka (W) - 18 28 42 51 70
Úsporná žárovka (W) 4-5 5-7 8-10 14-15 18 23
LED (W) 2-3 3-4 4-5 5-6 7-9 12-14


Veřejné osvětlení

Technologie LED se stále větší měrou podílí na osvětlení veřejných prostor - pouliční osvětlení, továrny, hřiště, ... Při instalaci LED lamp je možné dosáhnout až 70% energetických úspor. Životnost LED svítidel je také přibližně 2× delší, než je tomu u klasických sodíkových lamp.

 

Indukční zdroje

Indukční světelné zdroje neobsahují žádná vlákna a elektrody. Vyznačují se dlouhou životností (od 60.000 hodin), minimální ztrátou svítivosti během životnosti, nízkou spotřebou elektrické energie (až o 50% nižší oproti konvenčním zdrojům světla). Další vlastnosti: minimální údržba, ekologicky nezávadné (žádný obsah rtuti), žádné blikání, okamžitý start světla, excelentní barevné podání (CRI>80), pracovní teplota od -35 °C, vysoká životnost i při vysoké teplotě prostředí, nabízené teploty světla: 2700K, 3500K, 4000K, 5000K, 6500K, záruka 5 let. Široké spektrum použití: domácnosti, průmyslové osvětlení, veřejné osvětlení, komerční osvětlení, osvětlení tunelů, benzinových stanic a nebezpečných prostor. Světelné zdroje jsou dostupné ve variantách kompaktních "žárovek" se závitem E27 nebo E40 (včetně vestavěného předřadníku) nebo jako samostatné zdroje s externím předřadníkem.


Ať už se o LED nebo indukční osvětlení zajímáte jako hlava domácnosti nebo jako starosta obce, neváhejte se obrátit na některého z našich poradců, popřípadě využít náš nezávazný kontaktní formulář.


Akce: Tisk Tisk


Soubory: