Právě si prohlížíte: Nabídka » Optimalizace distribučních sazeb »info@optimal-energy.cz

Kontaktní formulář

Položky označené (*) jsou povinné.
Newsletter

Mám zájem dostávat e-mailem zprávy o novinkách a akcích Optimal Energy.

Optimalizace distribučních sazeb

Distribuční sazba určuje podmínky a ceny dodávky elektrické energie. Jednotlivé sazby se liší podle typu odběratele a jeho způsobu využívání elektřiny.

Většina sazeb je dvoutarifních, což znamená, že je v nich zahrnut Vysoký tatif (VT) i Nízký tarif (NT). Tyto sazby se pak liší ve způsobu, jakým se tyto tarify během dne střídají.

Vysoký tatif (VT) platí v době největšího využívání elektrické rozvodné sítě. Jeho ceny jsou vyšší než v případě nízkého tarifu.
 
Nízký tarif (NT) svou nižší cenou motivuje odběratele k odběru elektřiny v době, kdy je elektrická rozvodná síť méně zatížena. Díky nižšímu zatížení sítě vznikají menší náklady na její údržbu a také na výrobu elektrické energie. Časové pásmo, ve kterém nízký tarif platí, se liší podle zvolené distribuční sazby. Může být určeno pevně programově (na 3 měsíce dopředu) nebo operativně (může se měnit kdykoliv, ale musí být zachována minimální délka). 

Volba správné distribuční sazby může znatelně snížit celkové náklady na energii. Naši poradci vám při této volbě rádi pomohou. Neváhejte také využít náš nezávazný kontaktní formulář.

Akce: Tisk Tisk


Soubory: